HAYATIM FOTOROMAN
Bindokuzyüzaltmışdokuz senesinin Haziran ayında    İstinye'de    doğmuşum.  Yandaki resimde   tam bir yaşındayım. Yeniköy'deki evimizdeyiz.  Bu ev  Karabiber ailesinin son durağı. Bu balkon ve o masa ve bir de ben hala duruyoruz (19 Haziran 1970).
Annemin  çocukluğu  Yeniköy'de   geçmiş, aslında  Kasımpaşa  doğumlu,  babam ise Gümüşhane'den çok genç yaşta gelmiş. Zaten babası İstanbul'da Eminönü'nde bir camide hocalık yapıyormuş, babam ben çocukken camiyi göstermişti ama şimdi gitsem anımsar mıyım bilmem. Annemle babam Paşabahçe'nin Beyoğlu   mağazasında çalışırken tanışmışlar.
19 Haziran 1970
Anneannemin Yeniköy Tekkesi Sokağı'nda en son oturduğu iki katlı ahşap evin önü. Dört kardeş çocuğu, Sevil teyzemleri getiren taksinin önünde poz vermişiz. En sol baştan sağa doğru Sevil teyzemin oğlu Uğur, dayımın kızı Özlem, Necla teyzemin oğlu Vedat ve annemin oğlu ben.
Muhsin Amca'nın oğlu Akın ile deniz kenarında mısır yiyoruz. Yeniköy'deyiz, şimdiki Spor Klübü'nün yeri, eskiden kayıkhane olan buradan o zamanlar denize girilebiliyordu, hatta bu resimden sonra orada içinde çocuk havuzu bile olan  bir plaj bile yapılmıştı Aytekin Kotil'in belediye başkanlığı zamanında, ama ömrü uzun olamadı, Dalan zamanında yıkıldı. Ayıptır söylemesi ben yüzmeyi burada öğrendim.
30 Ağustos 1975
Annem ve babamla karşı komşumuz Ayfer Hanım'ın oğulları Hakan ile Gökhan'ın sünnet düğünündeyiz. Çocukken çok zayıfmışım, babam bana sinek derdi   (30 Ağustos 1975).
31 Aralık 1976
Bir yılbaşı gecesi, aile tablosu, Aslıhan ablam sol başta, Nesrin sağ başta (31 Aralık 1976).